Ciekawostki

Magazyn w Warszawie – kiedy warto go wynająć?

Magazyny na wynajem to coraz popularniejszy sposób na uniknięcie konieczności wznoszenia własnego obiektu. Na skorzystanie z takiego rozwiązania decydują się właściciele małych, średnich i dużych firm. Kiedy warto wynająć magazyn w Warszawie? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wynajem magazynu w Warszawie dla początkujących firm

Na wynajem magazynu w Warszawie decydują się m.in. początkujące firmy, które nie chcą inwestować we własny obiekt, pracowników i linie do kompletacji zamówień. Gotowy budynek z przestrzenią idealnie dostosowaną do przechowywania i wysyłki towarów to dla nich duże odciążenie. Na początkowych etapach działalności mogą skupić się oni na innych zadaniach i przeznaczyć środki na inwestycje, które nie powinny czekać.

Co więcej, magazyn można wynająć na dowolny czas. Po zakończeniu umowy decyzja o dalszej współpracy należy do przedsiębiorcy. Może on kontynuować najem, wybrać inną przestrzeń lub całkowicie z niej zrezygnować, przenosząc się w inne miejsce bądź budując własny obiekt.

Wynajem magazynu jako sposób na usprawnienie procesów

Wynajem magazynu w Warszawie może być też sposobem na usprawnienie kompletacji i wysyłki zamówień. Z czego to wynika?

  • Obiekt znajduje się w atrakcyjnej okolicy pod miastem, dlatego dojazd do niego jest bardzo łatwy. Bez problemu dostaną się tam kontrahenci, dostawcy i klienci z dowolnej części Polski.
  • Magazyn można wynająć wraz ze sprzętem i pracownikami zajmującymi się rozładunkiem, załadunkiem i kompletowaniem zamówień.
  • W kompleksie budynków znajdują się również mroźnie i chłodnie. Wszystkie towary, nawet te o szczególnych wymaganiach, można więc przechowywać w tym samym obiekcie.
  • Układ magazynu jest zaprojektowany tak, by możliwe było jak najskuteczniejsze wydawanie zamówień w wąskich oknach czasowych.
  • W obiekcie znajdują się również magazyny dystrybucyjne, których celem jest skrócenie czasu dostępu do artykułów. Tak przygotowane centra pozwalają na jeszcze szybsze wysyłanie towaru i zachowanie świeżości produktów o krótkim terminie przydatności.

Znaczenie ma też miejsce, w którym znajduje się magazyn. Warszawa to największe polskie miasto i każdego dnia przyjeżdżają tam ludzie szukający pracy. Nietrudno więc o skompletowanie dużej kadry pracowników, którzy zajmą się obsługą nawet największej przestrzeni magazynowej.

Magazyn w Warszawie, czyli dodatkowa przestrzeń dla towarów wymagających specjalnych warunków przechowywania

Niektóre towary muszą być przechowane w specyficznym środowisku – np. w niskiej temperaturze. Budowa i utrzymanie własnej mroźni czy chłodni to duży wydatek. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem zewnętrznej przestrzeni dostosowanej do przechowywania szczególnie wymagających towarów. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w branży:

  • farmaceutycznej,
  • kosmetycznej,
  • spożywczej,
  • chemicznej.

Co więcej, magazyny można dostosować tak, by pozwalały one na pobieranie najstarszych produktów w pierwszej kolejności. Dzięki temu można lepiej zapanować nad terminami ważności poszczególnych towarów, eliminując ewentualne straty.

Wynajem magazynu, czyli oszczędność

Wynajem magazynu zamiast budowy i późniejszego utrzymywania własnego obiektu to też bardzo dobry sposób na oszczędność. Koszt zależy od wielkości powietrzni i dodatkowych usług, choć miesięcznie jest on na tyle niski, że nie obciąży budżetu przedsiębiorcy. To wygodne rozwiązanie nie tylko dla początkujących firm, lecz także dla inwestorów, którzy chcą na bieżąco przeznaczać środki na rozwój, unikając dużych jednorazowych kosztów.

W magazynach takich firm jak np. GreenYard Logistics w ramach najmu można też skorzystać z wielu ciekawych opcji, które usprawniają procesy magazynowe. Mowa tu m.in. o systemach dostosowanych do wydawania świeżego towaru czy o kompleksowym wyposażeniu obiektu i możliwości wynajęcia go wraz z pracownikami. Ponadto w przypadku warzyw i owoców można również skorzystać ze specjalnych dojrzewalni. Firma zajmuje się logistyką w imieniu swojego klienta, wyręczając go z wielu obowiązków. To sposób na oszczędność czasu, zwłaszcza w przypadku dużych firm, które delegują wiele zadań podwykonawcom.

 

 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *